آکادمی آی تی فرزانگان
آیکون سبد خرید 36 پیکسل سفید

آکادمی آی تی فرزانگان یزد 

ماوس هایی که بیش از سه دکمه دارند، چه کاربردی دارند و عملکرد دکمه های دیگر چیست؟

جواب پژوهش صفحه 17 نصب و راه اندازی سیستم های رایانه ای
جواب پژوهش صفحه 17 نصب و راه اندازی سیستم های رایانه ای
نصب و راه‌اندازی سیستم‌های رایانه‌ای
پژوهش
صفحه‌ی 17

ماوس هایی که بیش از سه دکمه دارند، چه کاربردی دارند و عملکرد دکمه های دیگر چیست؟

ماوس‌هایی که بیش از سه دکمه دارند، غالباً در بازی‌ها و برخی کاربردهای حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. در زیر برخی از کاربردها و عملکردهای این دکمه‌ها را مشاهده می‌کنید:

1- بازی‌ها:
-اعمال سریع: بازیکنان می‌توانند اقدامات، توانایی‌ها یا آیتم‌های مختلف را به این دکمه‌های اضافی اختصاص دهند تا بتوانند سریعتر و بدون نیاز به فشردن کلید کیبورد عمل کنند.
-تغییر DPI: برخی از ماوس‌ها دکمه‌های مخصوصی دارند تا کاربر بتواند DPI (نقاط در هر اینچ) را بلافاصله تغییر دهد. تغییر DPI می‌تواند باعث شود که نشانگر سریعتر یا کندتر حرکت کند، که در بازی‌های اکشن می‌تواند بسیار مهم باشد.

2. کاربردهای عمومی کامپیوتر:
- مرور: دکمه‌های اضافی می‌توانند به عنوان "به جلو" و "به عقب" در مرورگرهای وب یا مرورگرهای فایل مورد استفاده قرار گیرند.
- تغییر برنامه: دکمه‌ها می‌توانند برای تغییر بین برنامه‌های باز یا باز کردن نرم‌افزارهای خاص تنظیم شوند.
- زوم یا پیمایش: برخی از ماوس‌ها دکمه‌ها یا چرخ‌های اضافی دیگری دارند که می‌توان برای پیمایش افقی یا بزرگنمایی و کوچک‌نمایی اسناد و تصاویر استفاده کرد.

3- کاربردهای حرفه‌ای:
- نرم‌افزار طراحی: در نرم‌افزارهای طراحی گرافیک یا مدل‌سازی 3D، دکمه‌های اضافی می‌توانند برای ابزارها، قلم‌ها یا وظایف خاص دیگر تنظیم شوند.
- تولید موسیقی: دکمه‌ها می‌توانند برای وظایف خاصی مانند شروع/توقف ضبط، تعویض مترونوم یا دستورات مورد استفاده متداول دیگر تنظیم شوند.
- ویرایش ویدئو: وظایف ویرایش متداول مانند بریدن، چسباندن، تقسیم یا انتخاب ابزار خاص می‌تواند به دکمه‌های ماوس اختصاص یابد.

4- ماکروهای سفارشی:
- بسیاری از ماوس‌های چنددکمه‌ای با نرم‌افزارهایی همراه هستند که به کاربران امکان می‌دهد تا ماکروها یا توالی‌های فشرده کلید را به یک دکمه اختصاص دهند.

5- دسترسی:
- برای کاربران با معلولیت‌های خاص، داشتن دکمه‌های بیشتر می‌تواند به این معنا باشد که وظایف بیشتری می‌تواند مستقیماً از ماوس انجام شود بدون اینکه نیاز به استفاده از کیبورد باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود سریع به سایت، با شماره موبایل