آکادمی آی تی فرزانگان

آکادمی آی تی فرزانگان یزد 

عنصر تزئینی

فیلم های آموزشی نرم افزار پاورپوینت به سبک ماژول بندی

عنصر تزئینی

فیلم های آموزشی نرم افزار پاورپوینت به سبک ماژول بندی

همان طور که می دانید پاورپوینت یکی از نرم افزارهای مهم مجموعه آفیس است که برای آماده سازی و طراحی اسلایدهای ارائه به کار می رود. در این صفحه از سایت آکادمی آی تی فرزانگان، دوره آموزشی پاورپوینت را به صورت ویدئوهای آموزشی و با متد ماژول بندی قرار داده ایم.

منظور از ماژول بندی آموزش پاورپوینت چیست؟

ما در آکادمی آی تی فرزانگان و در دپارتمان مهارت های پایه، ویدئوهای آموزشی خود را بخش بندی کرده ایم که در هر بخش از آموزش که آن را ماژول (Module) می نامیم، مهم ترین مباحث نرم افزار پاورپوینت مورد بررسی قرار گرفته اند. به طوری که در ماژول اول، شما به طور کلی، دید خوبی نسبت به نرم افزار پیدا می کنید و سطح تسلط شما در هر ماژول افزایش خواهد یافت.

 کافی است حتی چند ویدئوی آموزشی رایگان پاورپوینت از همین صفحه را ببینید تا به کیفیت این پکیج آموزشی ویدئویی پی ببرید.

تخفیف سطوح پیشرفته آموزش PowerPoint، به مناسبت عید سعید فطر، فقط تا پایان روز چهارشنبه

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

سطح تسلط به فیلم های ماژول اول آموزش پاورپوینت کافی است؟

ماژول اول فیلم های آموزشی پاورپوینت در این صفحه لیست شده اند. به شما اطمینان می دهیم که حتی ویدئوهای این صفحه می تواند نکات بسیار خوبی را در مورد آموزش پاورپوینت به شما منتقل کند. لذا رایگان بودن ماژول اول آموزش نرم افزار پاورپوینت، به معنی پایین بودن کیفیت آن نیست.
اما چنان چه نیاز به یادگیری عمیق تر و تسلط تخصصی تر به پاورپوینت دارید، می توانید با کلیک بر روی دکمه زیر، ماژول های بعدی آموزش پاورپوینت را تهیه کنید. به عنوان مثال در ماژول اول یعنی ویدئوهای آموزشی همین صفحه در مورد انیمیشن ها صحبت نکرده ایم چرا که از لحاظ تخصصی بودن، کمی فراتر از ماژول اول است. هر چه به ماژول های بالاتر می رسید، مباحث آموزش داده شده تخصصی تر می شوند، اما ساده بیان شدن مطالب همراه با مثال همچنان پا برجاست.

لیست فیلم های آموزشی رایگان پاورپوینت (ماژول اول)

1- آشنایی با محیط کلی نرم افزار پاورپوینت

در اولین بخش از دوره آموزشی نرم افزار پاورپوینت می پردازیم به آشنایی با محیط کلی نرم افزار

2- دستورات باز کردن و ذخیره سازی سند و تفاوت Save و Save As

مانند بسیاری از نرم افزارها، در پاورپوینت نیاز لازم است که با دستورات ایجاد سند جدید، باز کردن سندهای قبلی و ذخیره کردن فایل ها را مسلط شوید.

3- مبحث مهم نسبت اسلایدها یا صفحه نمایش (Aspect Ratio)

اگر این مورد را رعایت نکنید، احتمال آن که در زمان تمام صفحه کردن پاورپوینت خود (در حالت اجرا) اطراف اسلایدها به رنگی مشکی دیده شود. در واقعع اسلایدهای شما کل صفحه مانیتور را نمی پوشاند. به همین دلیل، رعایت این نکته در شروع طراحی هر پاورپوینت ضروری است.

4- انتخاب طرح آماده (تم) و پس زمینه برای اسلایدها

تم (theme) یا قالب (template) طرح های آماده ای هستند که هر کدام شامل رنگ ها، المان های آماده و … برای پس زمینه اسلایدها هستند. در این ویدئو یاد می گیرید که چطور از این قالب های آماده استفاده کنید و یا این که به دل خواه خود، به پس زمینه اسلایدها رنگ یا تصویری اعمال کنید.

5- نوشتن متن در اسلایدها با کادرهای متنی (Text Box)

نرم افزار پاورپوینت مانند نرم افزار ورد نیست که بتوان با کلیک موس، مکان نمای موس را فعال کرده و بتوانیم در همان محل شروع به تایپ کنیم. به همین خاطر، استفاده از جعبه های متن یا Text Box برای نوشتن هر متنی در پاورپوینت الزامی است.

6- تنظیمات مهم گروه فونت و پاراگراف از سربرگ Home

در این ویدئو از ادامه دوره آموزشی پاورپوینت می پردازیم به تنظیمات و گزینه های مهم سربرگ Home و گروه های Font و Paragraph که در ویرایش فرمت ظاهری متن ها بسیار مهم هستند.

7- دستورات لغو تغییرات انجام شده و بازگردانی آن (Undo – Redo)

احتمال این که تغییراتی در سند داده باشید و بعدا پشیمان شده و بخواهید آن ها را برگردانید یا لغو کنید، وجود دارد. با دستور Undo به راحتی این کار تا چند مرحله قابل انجام است. دستور Redo نیز تغییرات لغو شده با دستور Undo را مجددا بر می گرداند که در این ویدئو به طور کامل همراه با مثال توضیح داده ایم.

8- مدیریت اسلایدها (ایجاد اسلاید جدید، کپی، حذف و ...)

در این ویدئو به روش های ایجاد اسلاید جدید، حذف اسلاید، کپی گرفتن از اسلایدها پرداخته ایم که در حین طراحی پاورپوینت، نسبتا زیاد مورد استفاده ما هستند.

9- درج شماره اسلاید به صورت خودکار

اگر بخواهیم شماره اسلایدها را به طور دستی تایپ کنیم، بعدا با جابجایی یا کم و زیاد شدن اسلایدها، بسیاری از شماره صفحه هایی که به طور دستی وارد شده اند، نیاز به ویرایش دارند. لذا بهتر است شماره اسلاید ها به طور خودکار توسط خود نرم افزار پاورپوینت درج شوند تا در صورت هر گونه تغییر در تعداد و ترتیب نمایش اسلایدها، شماره اسلایدها نیز به طور خودکار به روز رسانی (update) شوند.

10- طراحی جدول و تنظیمات آن (بخش اول)

رسم جدول از جمله مباحث بسیار مهمی در نرم افزارهای آفیس است که در این ویدئو، بخش اول این آموزش را می توانید ببینید.

11- طراحی جدول و تنظیمات آن (بخش دوم)

در ادامه آموزش رسم جدول در پاورپوینت، در این بخش به بررسی سایر تنظیمات مهم جداول می پردازیم.

12- وارد کردن عکس به اسلایدها و تنظیمات مهم آن

معمولا پاورپوینتی نیست که شامل عکس یا تصویر نباشد. برای جذاب تر کردن و همین طور انتقال بهتر مفاهیم بهتر است از عکس های مرتبط و مناسب استفاده کنیم که در این ویدئو به روش وارد کردن تصاویر به پاورپوینت و همین طور بررسی برخی از تنظیمات مهم آن می پردازیم.

13- فوترها در پاورپوینت

فوتر یا پابرگ مواردی مانند ساعت و تاریخ، شماره اسلاید و یا متن دلخواه هستند که در پایین تمام اسلایدها قرار می گیرند. این فیلم آموزشی به بررسی فوترها در پاورپوینت اشاره دارد.

14- وارد کردن فایل های صوتی یا آهنگ به پاورپوینت

اضافه کردن آهنگ یا فایل های صوتی به پاورپوینت، از جمله موارد مهم در طراحی پاورپوینت های جذاب تعاملی و حرفه ای است که در این ویدئو به این موضوع و همین طور روش پخش فایل های صوتی در پاورپوینت پرداخته ایم. حتی شما می توانید با پاورپوینت، آلبوم عکس دیجیتالی درست کنید و موزیک دلخواه خود را در پس زمینه همه اسلایدها قرار دهید که در ماژول های بعدی آموزش نرم افزار پاورپوینت به طور کامل مورد بررسی قرار داده ایم.

15- وارد کردن فیلم یا فایل های ویدئویی به اسلایدها

همانند وارد کردن فایل های صوتی، اضافه کردن فیلم یا ویدئو (video) به اسلایدها نیز در برخی از پاورپوینت ها از جمله موارد ضروری است که این ویدئوی آموزشی به این موضوع مهم اختصاص دارد.

16- اعمال افکت بصری در زمان جابجایی بین اسلایدها (Transition)

transition که در فارسی به آن گذار هم می گویند، جلوه انیمیشنی است که در هنگام رفتن به اسلایدهای بعدی نمایش داده می شود. در این ویدئو به بررسی تنظیمات مهم این مورد پرداخته ایم. مواردی از جمله این که یک transition را به یک باره به تمامی اسلایدهای خود اعمال کنید و یا این که اسلایدها به طور خودکار بعد از چند ثانیه جابجا شوند و به اسلایدهای بعدی بروید.

17- خروجی گرفتن از پاورپوینت با پسوندهای مختلف (pptx – ppsx – pdf)

علاوه بر پسوند پیش فرض چند نسخه اخیر نرم افزار پاورپوینت یعنی pptx پسوندهای دیگری نیز مانند ppsx و pdf هستند که می توانید فایل خود را با این فرمت ها ذخیره کنید که کاربرد هر یک را در این ویدئو توضیح داده ایم.

قدم بعدی در یادگیری نرم افزار پاورپوینت چیست؟

تا این جا نکات زیاد و مهمی را آموزش دادیم اما مثل بسیاری از نرم افزارها، مباحث بسیار گسترده هستند. به عنوان مثال طراحی پاورپوینت های تعاملی، نرم افزارهای آموزشی یا حتی طراحی بازی های ساده با پاورپوینت نیاز به سطح تسلط بیشتری دارند که در ماژول اول جای صحبت آن ها نبود.
چنانچه این روند آموزشی را می پسندید و قصد دارید پاورپوینت را حرفه ای تر یاد بگیرید، می توانید با کلیک بر روی دکمه زیر، ماژول های بعدی آموزش نرم افزار پاور پوینت را دریافت کنید.

فرم درخواست مشاوره رایگان، پیش از خرید

پیش ثبت نام در دوره های آموزشی

آکادمی آی تی فرزانگان

آدرس: یزد، نعل اسبی (میدان فرهنگ)، کوچه سمت راست مجتمع فراز (کوچه ششم)
شماره تماس: 38211146-035
شماره تماس

فرم درخواست پیش ثبت نام در کلاس ها

جهت برقراری تماس با شما

دیدگاهتان را بنویسید