آکادمی آی تی فرزانگان
آیکون سبد خرید 36 پیکسل سفید

آکادمی آی تی فرزانگان یزد 

با قرار دادن اشاره گر موس روی گزینه های منو و پالت رنگ در برنامه Paint، چه اتفاقی می افتد؟

جواب کنجکاوی صفحه 16 از کتاب نصب و راه اندازی سیستم های رایانه ای
جواب کنجکاوی صفحه 16 نصب و راه اندازی
نصب و راه‌اندازی سیستم‌های رایانه‌ای
کنجکاوی
صفحه‌ی 16

یک پرونده در برنامه ای مانند Paint باز کنید. با قرار دادن اشاره‌گر ماوس روی گزینه‌های منو و پالت رنگ، نتیجه را به کلاس ارائه دهید.

وقتی فایلی را در برنامه Microsoft Paint باز می‌کنید و نشانگر ماوس را روی عناصر رابط مختلف قرار می‌دهید، این اتفاق می‌افتد:

1- روی گزینه های منو:
- هنگامی که نشانگر ماوس را روی گزینه‌های منو (مانند فایل، ویرایش، مشاهده و غیره) می‌کشید، معمولاً گزینه‌های منو برجسته می‌شوند تا نشان دهند فعال و قابل کلیک هستند.
- اگر روی یک گزینه منو کلیک کنید، یک منوی کشویی یا یک زیر منو ظاهر می شود که لیستی از دستورات موجود مربوط به آن گزینه منو را به شما ارائه می دهد.
- برخی از گزینه‌های منو ممکن است هنگام نگه‌داشتن نشانگر ابزار، توضیح مختصری از عملکرد یا میانبر صفحه‌کلید مرتبط را نشان دهند.

2- روی پالت رنگ:
- هنگامی که نشانگر ماوس را روی مربع‌های رنگی در پالت رنگی حرکت می‌دهید، معمولاً هیچ اثر شناور فوری مانند برجسته کردن وجود ندارد. با این حال، با کلیک بر روی مربع رنگ، آن رنگ انتخاب می شود.
- هنگامی که یک رنگ از پالت انتخاب شد، به رنگ فعال ابزار طراحی که استفاده می کنید تبدیل می شود. به عنوان مثال، اگر ابزار قلم مو را انتخاب کرده باشید و سپس یک رنگ آبی را از پالت انتخاب کرده باشید، به رنگ آبی رنگ می کنید.
- در برخی از نسخه‌ها یا گونه‌های Paint یا برنامه‌های مشابه، نگه داشتن ماوس روی رنگ ممکن است راهنمای ابزاری را نشان دهد که نام یا ماهیت رنگ را نشان می‌دهد، اما این استاندارد جهانی نیست.

توجه داشته باشید که رفتارهای دقیق ممکن است بر اساس نسخه Microsoft Paint یا نسخه سیستم عامل خاصی که استفاده می کنید کمی متفاوت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود سریع به سایت، با شماره موبایل