آکادمی آی تی فرزانگان
آیکون سبد خرید 36 پیکسل سفید

آکادمی آی تی فرزانگان یزد 

عنصر تزئینی

کلاس ایلوستریتور در یزد از مقدماتی تا پیشرفته و حرفه ای

در حال ثبت نام برای دوره خرداد 1403
عنصر تزئینی

کلاس ایلوستریتور در یزد از مقدماتی تا پیشرفته و حرفه ای

در حال ثبت نام برای دوره خرداد 1403

کلاس ایلوستریتور در یزد (Adobe Illustrator) که برخی آن را ایلاستریتور هم می نامند، از جمله کلاس های آموزشی پرطرفدار در بین علاقمندان به گرافیک دیجیتال است تا با یادگیری و تسلط به این نرم افزار، در کنار سایر نرم افزارهای گرافیکی مورد نیاز، راه کسب درآمد خود را در این حرفه هموارتر کنند.

طرح تزئینی ماندالا کوچک

درخواست مشاوره و ثبت نام در این کلاس، خرداد 1403

تماس تلفنی با آکادمی
035-38211146
و یا فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

در محتوای پیش رو، به سوالات زیر پیرامون دوره آموزشی جامع ایلوستریتور پاسخ خواهیم داد:

 • نرم افزار ایلوستریتور چیست و چه کاربردهایی دارد؟
 • تفاوت دو نرم افزار ایلوستریتور و فتوشاپ چیست؟
 • تفاوت نرم افزارهای رقیب ایلوستریتور و کورل دراو در چیست؟
 • کلاس ایلوستریتور در یزد به چه روش هایی برگزار می شود؟
  سرفصل های آموزشی این دوره چیست؟
 • آیا برای شرکت در این دوره، پیش نیاز خاصی لازم است؟
 • پس از یادگیری و تسلط به این نرم افزار، از چه راه هایی می توانم کسب درآمد کنم؟
 • آیا این کلاس آموزشی، پشتیبانی دارد؟
 • آیا پس از پایان دوره، مدرک معتبر ایلوستریتور صادر می شود؟
 • روش ثبت نام در این دوره به چه صورت است؟
سوالات متداول کلاس ایلوستریتور

کلاس ایلوستریتور در یزد

آموزش نرم افزار Illustrator در آموزشگاه کامپیوتر فرزانگان یزد، از سطح صفر (مقدماتی) تا پیشرفته و حرفه ای برگزار می شود. در سطح مقدماتی، کارآموزان با ابزارها و امکانات خود نرم افزار آشنا می شوند و در سطح پیشرفته، ضمن پرداختن به نکات حرفه ای تر، پروژه های واقعی بازار کار مانند طراحی لوگو، طراحی دو بعدی شخصیت های انیمیشن ها و بازی های رایانه ای، کارت ویزیت و … آموزش داده خواهد شد.

آموزش ایلوستریتور به صورت پروژه محور در یزد

دوره آموزشی جامع Illustrator شامل چه سطوحی است؟

همان طور که پیش تر گفته شد، این دوره در دو سطح مقدماتی و پیشرفته تشکیل می شود که به توضیح مختصر هر یک می پردازیم:

سطح مقدماتی

در این دوره، از پایه با ابزارها، امکانات، دستورها و پنل های این نرم افزار آشنا خواهید شد. تسلط بر ابزارهای نرم افزار، کمک بسیار خوبی در طراحی ها و پروژه های واقعی شما خواهد کرد و بهتر است قبل از یادگیری تکنیک های طراحی پروژه، با خود قابلیت های نرم افزار ایلاستریتور آشنا شوید.

سطح پیشرفته

تمرکز اصلی در این سطح، آموزش طراحی پروژه های واقعی بازار کار به صورت کاربردی و با هدف کسب درآمد است. در واقع در این سطح کارآموزان، ابزارهای آموزش دیده در سطح مقدماتی را در ایجاد پروژه هایی چون طراحی لوگو، کارت ویزیت، طراحی کاراکتر بازی ها و … به کار خواهند گرفت.

سرفصل های دوره آموزشی جامع ایلوستریتور

 

سطح مقدماتی

 • آشنایی با محیط نرم افزار
 • کار با ابزارهای ترسیمی
 • ابزارهای اصلاح شکل
 • ابزارهای متن و تایپوگرافی
 • تبدیل عکس به فایل ایلوستریتور
  پرسپکتیو
 • پالت رنگ ها در نرم افزار
  کار با افکت ها
 • کار با براش ها
 • کار با ماسک ها

سطح پیشرفته (پروژه محور)

 • طراحی آیکون (شناخت تمامی ابزارها و پیاده سازی آیکون های وب سایت)
 • طراحی لوگو (بررسی انواع تکنیک ها جهت طراحی و پیاده سازی آرم و لوگو)
 • طراحی کاراکتر (آموزش و استفاده تخصصی از ابزارهای طراحی کاراکتر دوبعدی)
 • طراحی کارت ویزیت (آموزش کارت ویزیت توسط ابزارها و تکنیک های متنوع)
 • طراحی انواع بروشور و آماده سازی برای چاپ

چرا باید کلاس ایلوستریتور آموزشگاه کامپیوتر فرزانگان را انتخاب کنم؟

آموزشگاه کامپیوتر فرزانگان همواره سعی دارد تا دوره هایی مفید و مناسب برای کسب درآمد را ارائه کند. از جمله ویژگی های این دوره عبارتند از:

 • سرفصل های کلاس با هدف کسب درآمد مستقل
 • تدریس اساتید به زبان ساده، روان و قابل فهم
 • شروع آموزش از سطح پایه
 • ضبط فیلم های آموزشی تدریس استاد سر کلاس و ارائه به کارآموزان بعد از هر جلسه
 • ارائه مدرک معتبر فنی و حرفه ای پس از شرکت در آزمون
 • ارائه نمونه سوالات تئوری و عملی ایلوستریتور برای موفقیت بیشتر در آزمون
 • سیستم های کامپیوتری مجهز
 • اینترنت پر سرعت آموزشگاه

و …

روش های برگزاری دوره ایلوستریتور

روش های برگزاری این دوره

کلاس ایلوستریتور در یزد به روش های عمومی، خصوصی، نیمه خصوصی، آنلاین و مجازی قابل برگزاری است که در زیر به توضیح هر یک خواهیم پرداخت:

کلاس عمومی ایلوستریتور

کلاس های عمومی به محض به حد نصاب رسیدن تعداد نفرات دوره برگزار خواهد شد. این نوع دوره ها طبق سرفصل های مشخص ویژه آموزشگاه کامپیوتر فرزانگان در روز و ساعت توافق شده با استاد دوره و کارآموزان تشکیل می شود. پشتیبانی این دوره به روش پرسش و پاسخ در یکی از گروه هایی مانند پیام رسان واتس اپ خواهد بود.

کلاس خصوصی ایلوستریتور

در کلاس های خصوصی، سرفصل های دوره طبق نیاز کارآموز و همین طور آشنایی قبلی با ایلاستریتور و سایر نرم افزارهای گرافیکی چون فتوشاپ، سفارشی سازی می شوند. در واقع کارآموزان بر حسب نیاز خود و طی مدت زمانی که استاد دوره تشخیص می دهند، کلاس تشکیل می شود. روز و ساعت برگزاری این نوع کلاس نیز با توافق استاد و کارآموز دوره است. پشتیبانی این دوره نیز در یکی از پیام رسان ها مانند واتس اپ انجام خواهد شد. اما از آن جایی که کلاس های خصوصی به صورت تک نفره برگزار می شود، واضح است که کیفیت پشتیبانی بالاتر از دوره های عمومی است.

کلاس نیمه خصوصی ایلوستریتور

کلاس های نیمه خصوصی نیز شبیه به دوره های خصوصی است با این تفاوت که با 2 یا 3 کارآموز برگزار می شود. سرفصل های این نوع دوره، با نظر استاد و توافق کارآموزان شرکت کننده در دوره تعیین می شود.

کلاس آنلاین ایلوستریتور

کلاس های آنلاین، هم به صورت گروهی (چند نفره) و هم خصوصی (تک نفره) و به صورت آنلاین همزمان تشکیل می شود. به این معنی که در روز و ساعت از قبل توافق شده، استاد و کارآموز وارد سامانه آموزش آنلاین آموزشگاه می شوند. استاد صفحه دسکتاپ خود را به اشتراک می گذارند و کارآموزان می توانند سوالات خود را در حین تدریس، به روش متنی با تایپ سوال یا اشکال خود در قسمت چت متنی (چت باکس) یا در صورت داشتن میکروفون، به صورت صوتی از استاد بپرسند.

دوره آموزشی مجازی ایلوستریتور

توجه داشته باشید که در آموزشگاه کامپیوتر فرزانگان، دوره های آنلاین با مجازی تفاوت دارد. دوره های آموزشی مجازی به این صورت است که جلسه به جلسه، چند فیلم آموزشی از قبل ضبط شده اختصاصی اساتید آموزشگاه به کارآموز داده می شود. کارآموزان می توانند در فرصت مناسب فیلم ها را ببینند و سوالات و اشکالات خود را در گروه پشتیبانی (مانند واتس اپ) بپرسند. همین طور تمرین های ارائه شده از سوی استاد در همان گروه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

پیش نیازهای دوره ایلوستریتور

پیش نیازهای لازم برای شرکت در این کلاس

برای شرکت در کلاس ایلوستریتور در یزد، مانند یادگیری تمام مهارت های تخصصی کامپیوتری، نیازمند دانش و مهارت عمومی در کاربری ویندوز و اینترنت خواهد بود. همین طور تسلط مقدماتی به فتوشاپ توصیه می شود. هر چند که کارآموزان بدون آشنایی قبلی با فتوشاپ هم می توانند این دوره را پشت سر بگذارنند، اما از آن جایی که نرم افزار فتوشاپ پایه تقریبا تمام نرم افزارهای گرافیکی است، پیشنهاد می شود قبل از شرکت در این دوره، آشنایی نسبی را با فتوشاپ داشته باشند. در صورت تمایل کارآموزان می توانند دوره آموزشی فتوشاپ یزد آموزشگاه کامپیوتر فرزانگان را پیش از ورود به این دوره پشت سر بگذارنند. همچنین علاقه به گرافیک دیجیتال برای شرکت در این کلاس بسیار مهم است. همچنین اگر تمایل دارید تا سریع تر برای دوره ایلوستریتور آماده شوید، می توانید از آموزش آنلاین فتوشاپ ما بهره مند شوید.

مدرک معتبر ایلوستریتور

اعطای مدرک معتبر ایلوستریتور پس از پایان دوره

کارآموزانی که مایل به اخذ مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ای پس از پایان دوره هستند، می توانند پس از پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز آزمون استاد، به آزمون اصلی فنی و حرفه ای معرفی شوند. لازم به توضیح است که ارائه تمرین ها و عملکردهای کلاسی برای معرفی به آزمون اصلی امتیاز بالایی خواهدداشت.

 

کسب درآمد از ایلوستریتور

آیا بعد از پایان این دوره می توانم کسب درآمد کنم؟

یکی از اهداف اصلی اکثر دوره های آموزشگاه، کسب درآمد مستقل کارآموزان است. به این صورت که بتوانند پس از پایان دوره با یادگیری مهارت های اصلی نرم افزار ایلوستریتور و همچنین برخی از مهارت های اصلی کسب درآمد اینترنتی، به صورت مستقل به درآمد برسند. طبیعی است که علاقه و میزان تسلط کارآموزان در این موضوع بسیار اهمیت دارد.

کلاس ایلوستریتور در یزد

نرم افزار ایلوستریتور چیست؟ کاربردها و قابلیت ها

نام نرم افزار ایلوستریتور (Illustrator) همان طور که مشخص است از کلمه illustration به معنای تقریبی تصویر می آید. پس این نرم افزار هم جزو دسته نرم افزارهای گرافیک رایانه ای یا گرافیک دیجیتال است. اما نباید آن را با نرم افزار پرطرفدار فتوشاپ (Photoshop) اشتباه گرفت. چرا که کاربرد این دو نرم افزار تقریبا متفاوت است. هر چند که در برخی از زمینه ها نیز اشتراکاتی با یکدیگر دارند.

از جمله کاربردهای این نرم افزار را می توان طراحی موارد زیر شمرد:

 • لوگو (آرم)
 • کارت ویزیت
 • ست اداری
 • شخصیت های انیمیشن ها
 • شخصیت ها و المان های بازی های رایانه ای و موبایل
 • فونت
 • نمودار و دیاگرام

و …

تفاوت فتوشاپ و ایلوستریتور

تفاوت نرم افزارهای فتوشاپ و ایلوستریتور

نرم افزار فتوشاپ جزو دسته نرم افزارهای گرافیک پیکسلی است. یعنی کاربرد اصلی این نرم افزار این است که یک یا چند عکس پیکسلی را به نرم افزار داد تا فتوشاپ با ویرایش رنگ، نور و روشنایی مجموعه ای از پیکسل های عکس، در کل تغییراتی را روی آن ایجاد کند. لازم به یادآوری است که عکس های پیکسلی، همان تصاویری هستند که از دوربین های دیجیتال و گوشی های موبایل گرفته می شوند. پس تخصص نرم افزار فتوشاپ، طراحی دیجیتال از پایه و صفر نیست. هر چند که فتوشاپ در این زمینه هم قدرت بالایی دارد اما نه به تخصصی نرم افزارهایی چون ایلوستریتور.

اما ایلوستریتور جزو دسته نرم افزارهای گرافیک برداری (vector) است. به این معنی که گرافیست می تواند از یک صفحه سفید و از صفر، کار طراحی خود را با استفاده از ابزارهای نرم افزار انجام دهد. پس می توان این طور نتیجه گرفت که با این دسته نرم افزارها گرافیست می تواند طرح های خیالی و ساخته ذهن خود را از ابتدا بسازد و طراحی کند برخلاف فتوشاپ که معمولا نیازمند یک سری تصاویر اولیه برای ویرایش آن هاست.

تفاوت ایلوستریتور و کورل دراو

نرم افزار ایلوستریتور بهتر است یا کورل دراو؟

نرم افزار کورل دراو (Corel Draw) هم مانند ایلوستریتور جزو مجموعه نرم افزارهای برداری است. این دو نرم افزار طرفدارهای خاص خود را دارند. به طور خلاصه می توان گفت که کاربرد این دو نرم افزار یکسان است و کاربردهایی که در بالا برای ایلوستریتور آورده شد، برای کورل دراو هم وجود دارند. اما اگر با سایر نرم افزارهای مجموعه ادوبی مانند فتوشاپ کار کرده باشید، کار با محیط ایلوستریتور برای شما ساده تر است. چرا که این نرم افزار هم محصول کمپانی Adobe است و محیطی شبیه به فتوشاپ دارد. اما محیط کاری کورل دراو با ایلوستریتور تفاوت های زیادی دارد.

روش ثبت نام در این دوره

کارآموزان و علاقمندان به ثبت نام کلاس ایلوستریتور در یزد می توانند با شماره آموزشگاه (در هدر سایت) تماس بگیرند و یا فرم پایین همین صفحه را پر کنند تا کارشناسان ما با آن ها تماس بگیرند.

راه های ارتباطی با ما

آکادمی آی تی فرزانگان

آدرس کلاس های حضوری: یزد، نعل اسبی (میدان فرهنگ)، کوچه سمت چپ بانک ایران زمین (کوچه ششم)

شماره تماس: 38211146-035
شماره تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود سریع به سایت، با شماره موبایل