آکادمی آی تی فرزانگان
آیکون سبد خرید 36 پیکسل سفید

آکادمی آی تی فرزانگان یزد 

عنصر تزئینی

کلاس جامع و پروژه محور تری دی مکس (3D Max) در یزد

در حال ثبت نام برای دوره خرداد 1403
عنصر تزئینی

کلاس جامع و پروژه محور تری دی مکس (3D Max) در یزد

در حال ثبت نام برای دوره خرداد 1403

کلاس تری دی مکس در یزد از جمله دوره های آموزشی پرطرفدار است که از سطح مقدماتی تا پیشرفته و از صفر تا سطوح حرفه ای به صورت پروژه محور و کاربردی و مناسب بازار کار و کسب درآمد در آموزشگاه کامپیوتر فرزانگان برگزار می شود. علاقمندان به ثبت نام در این دوره می توانند با شماره تماس آموزشگاه (در هدر سایت) در ارتباط باشند و یا فرم پیش ثبت نام انتهای همین صفحه را پر کنند.

طرح تزئینی ماندالا کوچک

درخواست مشاوره و ثبت نام در این کلاس، خرداد 1403

تماس تلفنی با آکادمی
035-38211146
و یا فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم

سرفصل های دوره آموزشی جامع 3D Max

سطح مقدماتی و پایه ای

  • آشنایی با محیط کلی و چینش نرم افزار
  • تنظیم شیوه های نمایش صحنه در نرم افزار
  • آشنایی با ابزارهای ساخت سه بعدی
  • کار با افزونه وی – ری (Vray)
  • استفاده از بافت ها و متریال ها (materials)
  • آشنایی با ابزارهای ویرایش اجسام سه بعدی
  • ساخت اشیای سه بعدی پیچیده و مرکب
  • نور پردازی صحنه و کار با دوربین در تری دی مکس
  • استفاده از افکت ها و جلوه های ویژه
  • رندرگیری و خروجی نهایی پروژه (render)

سطح پیشرفته (پروژه محور)

در این سطح بسته به روش برگزاری دوره که در ادامه خواهد آمد، پروژه های واقعی مدل سازی سه بعدی و انیمیشن سازی با نرم افزار تری دی مکس آموزش داده خواهد شد. همچنین در طی دوره، روش های مختلف کسب درآمد مستقل اینترنتی و آنلاین ارائه خواهد شد که جزو یکی از اهداف اصلی اکثر دوره های آموزشگاه کامپیوتر فرزانگان است. یعنی کسب درآمد مستقل کارآموزان.

دوره آموزشی 3d max

روش های برگزاری کلاس تری دی مکس در یزد

این دوره آموزشی در حال حاضر به دو روش کلی حضوری و غیر حضوری برگزار می شود. در روش حضوری، کلاس ها به صورت گروهی (عمومی) و یا تک نفره (خصوصی) تشکیل خواهد شد. البته در صورت وجود شرایط، کلاس ها به صورت نیمه خصوصی، با 2 یا 3 نفر قابل برگزاری است.

کاراموزان می توانند در صورت تمایل به شرکت در کلاس عمومی 3D Max با آموزشگاه تماس بگیرند تا در لیست رزرو دوره جدید قرار بگیرند و پس از به حد نصاب رسیدن کلاس جدید، در اولین فرصت، از طرف کارشناسان آموزشگاه با آن ها تماس گرفته شود.

در آموزشگاه کامپیوتر فرزانگان، کلاس آنلاین 3D Max نیز برگزار می شود. کارآموزان می توانند به صورت تک نفره (خصوصی) و آنلاین در کلاس شرکت کنند یا به همراه سایر شرکت کنندگان حضوری، به صورت آنلاین در کلاس حضور یابند. این کلاس ها بسته به یک سری شرایط، در یکی از پلتفرم های کلاس آنلاین برگزار می شود. در صورت لزوم، فیلم آموزشی راهنمایی شرکت در کلاس آنلاین، پیش از جلسه اول به کارآموزان ارسال خواهد شد.

با ورود به جلسات آنلاین، تصویر دسکتاپ استاد را خواهید دید و می توانید سوالات خود را در طول تدریس استاد، به صورت متنی در بخش چت باکس یا در صورتی که به میکروفون دسترسی دارید، به صورت ویس (صوتی) از استاد بپرسید.

زمان ثبت نام کلاس تری دی مکس

زمان برگزاری کلاس تری دی مکس در یزد

همان طور که گفته شد، کلاس های عمومی پس از به حد نصاب رسیدن تعداد نفرات شرکت کننده در دوره برگزار می شود. لذا لازم است کارآموزان با آموزشگاه هماهنگ کرده و ثبت نام خود را انجام دهند تا در لیست قطعی نفرات دوره ثبت شوند. به محض به حد نصاب رسیدن تعداد کارآموزان، اطلاع رسانی شده و کلاس جدید تشکیل می شود. کلاس های عمومی معمولا 2 جلسه در هفته و هر جلسه به مدت 2 ساعت برگزار می شود. اما با توافق اکثریت کارآموزان، این موارد نیز قابل تغییر است.

روز و ساعت کلاس های خصوصی با توجه به تک نفره بودن آن، با توافق استاد دوره و کارآموز تعیین خواهد و در اولین فرصت ممکن تشکیل می شود. تعداد جلسات کلاس در هفته نیز با توافق طرفین خواهد بود.

سفارشی سازی سرفصل ها با توجه به نیاز و هدف کارآموزان

در کلاس های خصوصی، با توجه به تک نفره بودن دوره، سرفصل های دوره تری دی مکس با توجه به نیاز کارآموز شرکت کننده، سفارشی سازی خواهد شد. استاد محترم دوره در جلسه اول، با در نظر گرفتن پیش زمینه های قبلی شما در زمینه گرافیک دیجیتال، مدل سازی و ساخت انیمیشن و همین طور با توجه به هدف شما از یادگیری این نرم افزار و مدل کسب درآمدی مد نظر شما، سرفصل های کلاس را با توجه به شرایط اختصاصی شما سفارشی خواهند کرد. شما دقیقا آموزشی را می بینید که به آن نیاز دارید.

پشتیبانی کارآموزان دوره تری دی مکس

پشتیبانی کارآموزان در طول دوره

همان طور که آورده شد، تمام کارآموزان (چه حضوری و چه غیر حضوری) در طول دوره از سوی استاد پشتیبانی خواهند داشت. کارآموزان در همان ابتدای دوره در گروه پشتیبانی (مانند واتساپ) عضو می شوند و می توانند سوالات و اشکالات خود را در گروه از استاد بپرسند. همین طور تمرین های خود را در گروه یا پی وی استاد به اشتراک بگذارند تا استاد دوره بررسی کنند.

اخذ مدرک معتبر تری دی مکس

ارائه مدرک معتبر تری دی مکس پس از پایان دوره

کارآموزان می توانند در صورت تمایل به دریافت مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ای در 3D Max پس از پایان دوره با شرکت در آزمون داخلی آموزشگاه و کسب حد نصاب قبولی، به آزمون اصلی فنی حرفه ای معرفی شوند. آزمون های فنی و حرفه ای شامل دو مرحله تئوری و عملی است. با موفقیت در آزمون، کارآموزان مدتی پس از زمان امتحان خود می توانند مدرک خود را دریافت کنند.
ضبط فیلم جلسات تری دی مکس

ضبط فیلم جلسات دوره

به جهت راحتی کارآموزان در مرورهای بعدی مباحث تدریس شده، تمامی جلسات کلاس های حضوری و آنلاین ضبط می شود و پس از هر جلسه در اختیار کارآموزان قرار می گیرد.

پیش نیازهای شرکت در این دوره

مانند اکثر دوره های تخصصی کامپیوتر، تسلط نسبی به ویندوز و اینترنت و کار با کامپیوتر از پیش نیازهای ضروری این کلاس است. همین طور چنان چه با نرم افزارهای گرافیک رایانه ای مانند فتوشاپ، ایلوستریتور یا کورل دراو آشنایی داشته باشید، در انجام پروژه های تری دی مکس به سود شما خواهد بود. اما در ابتدای کار چنان چه آشنایی با این نرم افزارها نداشته باشید نیز می توانید آموزش خود را شروع کنید.

در صورتی که تمایل دارید مسیر یادگیری مدل سازی و انیمیشن سازی را اصولی تر به پیش ببرید، می توانید قبل از شرکت در کلاس 3D Max در دوره های آموزشی فتوشاپ و ایلوستریتور شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید لینک های زیر را بررسی کنید:

دوره آموزشی فتوشاپ جامع در یزد و همین طور دوره آنلاین آموزش فتوشاپ آکادمی آی تی فرزانگان

دوره آموزشی ایلوستریتور جامع در یزد

آیا برای شرکت در کلاس، نیاز به آوردن لپ تاپ سر کلاس است؟

خیر. در آموزشگاه، به تعداد کافی سیستم برای تمرین سر کلاس وجود دارد. اما چنان چه لپ تاپ دارید و دوست دارید در حین کلاس نیز با لپ تاپ خود کار کنید، مانعی برای آوردن لپ تاپ به کلاس نیست.
سرفصل های دوره آموزشی تری دی مکس

یادگیری مهارت مدل سازی و انیمیشن سازی با تری دی مکس چه اهمیتی دارد؟

امروزه یکی از دغدغه های اصلی جوانان، کسب درآمد و ورود به بازار کار است. اگر افراد جویای کار، تخصص کافی در زمینه ای را نداشته باشند، کسب درآمد آینده آن ها احتمالا با مشکلاتی روبرو خواهد شد. مشکلاتی مانند نداشتن درآمد پایدار، پایین بودن سطح کسب درآمد، کار کردن برای دیگران برای مدت طولانی و … اگر به مدل سازی و انیمیشن سازی سه بعدی علاقمند هستید، یادگیری و تسلط حرفه ای به 3D Max می تواند درآمد بسیار خوبی را برای شما به دنبال داشته باشد.
کلاس مدل سازی سه بعدی با تری دی مکس در یزد

اما مسئله این جاست که علاقمندان برای ورود به این حوزه پولساز، با انبوهی از کلاس های آموزشی و دوره ها مواجه می شوند که هدفشان صرفا انتقال مهارت های ابزاری در تری دی مکس می باشد. سرفصل های این دوره ها معمولا پروژه محور و متناسب با بازار کار طراحی نشده اند. در پایان دوره نیز شما را تشویق به جستجوی آگهی های استخدامی و کار در شرکت های دیگران می کنند! این یعنی تمام زحمات و اشتیاق شما برای یادگیری مدل سازی و متحرک سازی با 3D Max منتهی می شود به درآمد ثابت و ماندن در چارچوب دیگران.

خوشحالیم که اکثر دوره های آموزشی آموزشگاه کامپیوتر فرزانگان را با هدف کسب درآمد مستقل کارآموزان و مهارت آموزان طراحی کرده ایم. شما با شرکت در کلاس تری دی مکس در یزد، پس از پشت سرگذاشتن سطح مقدماتی که آشنایی با ابزارهای اصلی و محیط 3D Max می باشد، وارد سطح پیشرفته یا کاربردی دوره خواهید شد که متناسب با نیازهای اکثریت کارآموزان، پروژه های واقعی مانند مدل سازی شخصیت های انیمیشن و بازی ها، متحرک سازی آن ها و … آموزش داده خواهد شد.

همچنین در طی دوره، مهارت های اصلی کسب درآمد مستقل اینترنتی به شما آموزش داده خواهد شد تا در صورت علاقمند بودن به این روش کسب و کار، مقدمات بسیار خوبی برای کسب درآمد آنلاین شما در زمینه تری دی مکس فراهم شود. کارآموزان در طول دوره، پشتیبانی کاملی را از سوی استاد دوره در یکی از پیام رسان ها مانند واتس اپ خواهند داشت و استاد محترم به سوالات و اشکالات آن ها پاسخ خواهند داد و تمرین هایشان مورد بررسی قرار می گیرد.

تفاوت تری دی مکس و مایا

تری دی مکس و تفاوت آن با نرم افزار مایا (Maya)

نرم افزار معروف تری دی مکس (3Ds Max) محصول کمپانی آتودسک (Autodesk) بوده که زمان بسیار زیادی است که به نرم افزار قدرتمند مدل سازی سه بعدی مشهور است. از کاربردهای این نرم افزار می توان به این موارد اشاره کرد: مدل سازی شخصیت های انیمیشن ها، بازی های کامپیوتری، شبیه سازی فضاهای ساختمانی و معماری مانند نمای بیرونی خانه یا نمای داخلی مانند آشپزخانه، انیمیشن سازی سه بعدی، نورپردازی و … که قدرت این نرم افزار با افزونه وی – ری (V-Ray) باز هم قدرتمندتر می شود. با این افزونه (plugin) می توان نورپردازی های خیره کننده ای را ایجاد نمود.

هر چند نرم افزار تری دی مکس قدرت انیمیشن سازی سه بعدی خوبی هم دارد اما تخصص تری دی مکس، به لطف داشتن ابزارهای ویرایشی قدرتمند، رسم مدل های سه بعدی و ایجاد تغییرات در آن هاست.

این در حالی است که تخصص نرم افزار مایا، انیمیشن سازی سه بعدی است؛ با این وجود، قابلیت مدل سازی خوبی هم دارد. به طور کلی می توان این طور نتیجه گرفت که شاید انجام مدل سازی در نرم افزار 3D Max و متحرک سازی (انیمیشن سازی) در نرم افزار Maya بهترین حالت باشد.

ثبت نام کلاس تری دی مکس در یزد

علاقمندان به شرکت در این دوره می توانند با شماره تماس آموزشگاه (در هدر سایت) تماس بگیرند یا فرم انتهای همین صفحه را پر کنند تا کارشناسان آموزشی آموزشگاه کامپیوتر فرزانگان با آن ها تماس بگیرند و آن ها را راهنمایی کنند.

راه های ارتباطی با ما

آکادمی آی تی فرزانگان

آدرس کلاس های حضوری: یزد، نعل اسبی (میدان فرهنگ)، کوچه سمت چپ بانک ایران زمین (کوچه ششم)

شماره تماس: 38211146-035
شماره تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود سریع به سایت، با شماره موبایل