آکادمی آی تی فرزانگان

آکادمی آی تی فرزانگان یزد 

عنصر تزئینی

آموزش رایگان نرم افزار ورد با متد ماژول بندی، به صورت ویدئویی

عنصر تزئینی

آموزش رایگان نرم افزار ورد با متد ماژول بندی، به صورت ویدئویی

با توجه به اهمیت یادگیری نرم افزار ورد (Microsoft Word) و ضرورت کار با آن در انجام امور اداری، استخدامی و دفتری، در این صفحه از سایت آکادمی آی تی فرزانگان، دوره آموزشی ورد، به صورت ویدئوهای کاربردی لیست شده است.

آموزش ورد از مبتدی تا پیشرفته

ما در آکادمی آی تی فرزانگان، دوره آموزشی نرم افزار Word را به زبان ساده و روان و به صورت کاربردی و مناسب استخدامی و امور اداری برای شما کاربران محترم فراهم کرده ایم. این ویدئوها به صورت تخصصی توسط آکادمی ما ضبط شده اند. همان طور که در ادامه این صفحه می بینید، دوره آموزش ورد از مبتدی تا پیشرفته بوده و با متد ماژول بندی ضبط شده اند.

منظور از متد ماژول بندی در دوره آموزش ورد

از آن جایی که شاید وقت زیادی نداشته باشید تا فیلم های آموزش ورد را به طور کامل ببینید، ما کل دوره را به چند ماژول تقسیم بندی کرده ایم. منظور از ماژول (Module) هر قطعه یا لایه از آموزش این نرم افزار است که در هر ماژول، مهم ترین مباحث آموزش داده شده اند تا در اوایل یادگیری، بتوانید به طور کلی با نرم افزار ورد آشنا شوید و با مهم ترین بخش های آن کار کنید.
در همان ماژول اول آموزش کاربردی نرم افزار ورد، مباحث مهمی آموزش داده شده اند که قطعا در امور شخصی، روزانه، اداری و سازمانی خود به بسیاری از مباحث آن نیاز خواهید داشت. با این وجود چنان چه می خواهید سطح تسلط خود را در دوره آموزشی ورد بالاتر ببرید، می توانید ماژول های دوم به بعد را نیز مطالعه کنید.
به شما اطمینان می دهیم که حتی با دیدن ماژول اول آموزش ورد (ویدئوهای آموزشی همین صفحه) مباحث بسیار مهم و کاربردی را یاد خواهید گرفت که در کسب و کار خود به آن ها نیاز خواهید داشت. ویدئوهای آموزشی این صفحه کاملا رایگان هستند! اما این موضوع، به هیچ وجه به معنی پایین بودن کیفیت آموزش ها نیست.

ماژول اول دوره آموزشی نرم افزار مایکروسافت ورد

در لیست زیر می توانید سرفصل های ماژول اول (بخش اول) از این دوره آموزشی را به طور کاملا رایگان ببینید. با کلیک روی هر سطر، ویدئوی مربوطه در همین صفحه باز می شود و می توانید آن را به طور آنلاین در سایت مشاهده کنید و یا فیلم را دانلود کنید و بعدا ببینید.

1- آشنایی با محیط کلی و سربرگ های نرم افزار ورد

در این ویدئو به طور کلی با محیط نرم افزار ورد، بخش های مختلف و نام هر یک آشنا می شوید.

2- ایجاد سند جدید، باز کردن سند و ذخیره سازی (Save و Save As)

همانند بسیاری از نرم افزارها، فایل های ما در نرم افزار ورد نیز نیاز به ذخیره سازی دارند که در این ویدئو به این موضوع پرداختیم و همین طور تفاوت دو دستور Save و Save As را آموزش داده ایم.

3- فارسی و انگلیسی نویسی اعداد

یکی از چالش های کاربران نرم افزار ورد آفیس این است که اعدادی که در سند تایپ می کنند یا همه فارسی هستند یا همه انگلیسی اند، به این معنی که نمی توانند هم زمان در یک سند، هم عدد فارسی و هم عدد لاتین تایپ کنند، این ویدئو به این موضوع مهم اختصاص دارد.

4- ذخیره سازی خودکار فایل

به این فکر کرده اید که اگر متن طولانی را در نرم افزار ورد تایپ کرده باشید، بعد به طور ناگهانی سیستم شما هنگ کند یا برق برود و … در این صورت کل زحمات شما بر باد می رود! چرا که شما احتمالا فراموش کرده اید که سند خود را ذخیره کنید. اما در این ویدئوی آموزشی فرار می گیرید که چطور به خود ورد بسپارید تا هر چند دقیقه یک بار، فایل شما را به طور خودکار ذخیره کند.

5- تبدیل واحد اندازه گیری اینچ به سانتی متر

احتمالا شما هم زمانی که نرم افزار ورد با باز کرده اید، دیده اید که اکثر واحدهای اندازه گیری در نرم افزار مانند خط کش هاف حاشیه های اطراف کاغذ و … بر حسب واحد اینچ هستند. پس از دیدن این ویدئو می توانید این واحد را به سانتی متر یا میلی متر تغییر دهید.

6- سربرگ Home تنظیمات مهم گروه Font

تنظیمات فونت ها و پاراگراف های مهمی در سربرگ Home وجود دارند که پایه ویرایش های ظاهری متن های در ورد هستند. در این ویدئو گزینه های مهم این بخش را آموزش داده ایم.

7- سربرگ Home تنظیمات مهم گروه Paragraph

در این بخش نیز تنظیمات مهم گروه پاراگراف را مورد بررسی قرار می دهیم.

8- تفاوت کلیدهای Delete و Backspace در حذف متن

شاید تا به حال تفاوت این دو کلید روی کیبرد در نحوه حذف متن ها نمی دانستید. در این ویدئو از آموزش ورد به زبان ساده، تفاوت و شباهت این دو کلید را تدریس کرده ایم.

9- عملیات Undo و Redo

تصور کنید که کلی متن تایپ کرده اید، شکل ها، نمودار و جدول هایی را رسم نموده اید . در کل تغییرات زیادی در فایل ورد خود اعمال کرده اید، اما پشیمان می شوید و می خواهید تغییرات انجام شده را لغو کنید و برگردانید. این جاست که دو دستور بسیار مهم Undo و Redo به کار شما می آیند. دو دستوری که در خیلی از نرم افزارها می بینید.

10- دستور Find یا جستجوی کلمات

دستور جستجو در ورد که از مهم ترین گزینه های نرم افزار ورد است و شما می توانید در متن های خود، بسیار سریع به دنبال کلمه، جمله یا عبارت خاص بگردید و آن را پیدا کنید.

11- دستور Replace یا جایگزین کردن عبارات

فرض کنید در حال تایپ یک متن پایان نامه 200 صفحه ای هستید. بعد متوجه می شوید که کلمه یا عبارتی را به تعداد زیاد، به طور اشتباه از نظر املایی نوشته اید. با این دستور فوق مهم می توانید اشتباهات املایی خود را در چند ثانیه اصلاح کنید.

12- ایجاد جدول و تنظیمات ساده (بخش اول)

از رسم جدول از ضروریات هر دوره آموزشی نرم افزار ورد است که همراه با برخی از مهم ترین تنظیمات آن در این ویدئو به صورت کاربردی و ساده آموزش داده ایم.

13- ایجاد جدول و تنظیمات ساده (بخش دوم)

در این ویدئو، به بررسی سایر تنظیمات مهم جدول می پردازیم.

14- درج تصویر و تنظیمات ساده

وارد کردن عکس های مورد نیاز شما از کامپیوتر یا لپ تان به ورد نیز از جمله کارهای مهم در این نرم افزار است. در این ویدئو روش درج تصاویر به نرم افزار ورد را به همراه برخی از مهم ترین تنظیمات آن آموزش داده ایم.

15- درج Text Box یا جعبه متنی

احتمالا شما هم تا به حال می خواستید در محل های خاصی از سند، متنی را بنوسید اما مکان نمای موس بازیگوشی کرده و اجازه تایپ کردن را به شما نمی دهد. با دیدن این ویدئو با مفهوم جعبه متن یا Text Box آشنا خواهید شد و کاربرد آن را یاد می گیرید.

16- اندازه و جهت کاغذ

در این بخش گزینه های ساده ولی پر کاربرد اندازه و جهت کاغذ را در ورد یاد می گیرید. مهم است که حتما در ابتدای شروع تایپ کردن، این دو مورد مخصوصا اندازه کاغذ را بررسی کنید تا درست تنظیم شده باشد. مثلا سایز A4، در غیر این صورت اگر بخواهید بعدا اندازه کاغذ را در ورد تغییر دهید، ممکن است به هم ریختگی های در آبجکت های موجود در نرم افزار به وجود بیاید.

17- ستون بندی متن ها

حتما مجله ها و روزنامه ها را دیده اید که به صورت چند ستونه متن ها را می نویسند. در این بخش، به سادگی این مورد را آموزش داده ایم. کاربرد ستون بندی متن ها در نرم افزار Word به تایپ شعر هم بر می گردد که در ماژول های بعدی آموزش داده ایم که چگونه شعر را به طور منظم و هر دو مصرع تراز شده، تایپ کنید

18- خروجی PDF و تنظیمات چاپ

فرمت پی دی اف از جمله معروف ترین و پرکاربردترین انواع فایل است که در این ویدئو توضیح داده ایم. اگر فایل ورد خود را با فرمت پیش فرض یعنی docx ذخیره کنید و آن را به سیستم دیگری انتقال دهید، امکان به همریختگی در سند از جمله فونت ها وجود دارد. اما اگر فایل خود را با پسوند pdf ذخیره کنید، به احتمال بسیار زیاد، هیچ به هم ریختگی در کار نخواهد بود. اما توجه داشته باشید که فایل های پی دی اف به طور مستقیم قابل ویرایش نیستند. همین طور در این فیلم آموزشی، تنظیمات کلی چاپ ای پرینت سند را نیز مورد بررسی قرار داده ایم.

قدم بعدی در یادگیری نرم افزار ورد چیست؟

در ماژول اول دوره آموزشی نرم افزار ورد از آکادمی آی تی فرزانگان سعی کردیم مباحث بسیار مهمی را پوشش دهیم اما هنوز مباحث مهم زیادی وجود دارند که در سطح پیشرفته تر جای می گیرند. چنان چه تمایل دارید دوره آموزشی ورد را باز هم حرفه ای تر یاد بگیرید و مباحث تخصصی آن را مسلط شوید، می توانید با کلیک بر روی دکمه زیر، ماژول های بعدی این دوره را دریافت کنید.

فرم درخواست مشاوره رایگان، پیش از خرید این دوره

با پر کردن فرم زیر، کارشناسان آکادمی آتی فرزانگان در اولین فرصت با شما در ارتباط خواهند بود.
چنان چه نیاز به راهنمایی سریع تر دارید، می توانید با شماره 38211146-035 تماس بگیرید.

پیش ثبت نام در دوره های آموزشی

آکادمی آی تی فرزانگان

آدرس: یزد، نعل اسبی (میدان فرهنگ)، کوچه سمت راست مجتمع فراز (کوچه ششم)
شماره تماس: 38211146-035
شماره تماس

فرم درخواست پیش ثبت نام در کلاس ها

جهت برقراری تماس با شما

دیدگاهتان را بنویسید

دسته ها و برچسب های این نوشته